Для скріплення деталей використовують болти, зварювання. Але такі способи підходять не у всіх випадках. Тому у багатьох сферах та галузях застосовують заклепки. Такі елементи призначені для створення міцного цільного з'єднання, випускаються в різних розмірах та формах.
Сфери використання заклепок
Виріб складається зі стрижня, який має фігурну головку на одному кінці. Для скріплення деталей його вставляють у заздалегідь підготовлені отвори за допомогою спеціального інструменту – заклепочника, який забезпечує щільне притискання предметів.
Найчастіше заклепки застосовують в сфері будівництва для надійного та довговічного скріплення систем навісних вентильованих фасадів, листових матеріалів із опорними конструкціями. Вироби використовуються при виготовленні каркасів, секцій, гаражів. В машинобудуванні такі деталі забезпечують кріплення елементів авто, літаків, вагонів.
Певні види виробів знайшли застосування у побутовій техніці – пральних машинах, холодильних камерах, вентиляторах. У сфері енергетики та електроніки вони використовуються в котлах, кондиціонерах, комп'ютерах. В харчовій промисловості такого кріплення потребують цистерни, баки, різне харчове оснащення.
Особливості і види витяжних заклепок
Витяжні елементи мають пустотілий корпус і сердечник. Їх розмір – 6-28 мм, діаметр – 2,4-6,4 мм. Корпус має вигляд втулки з головкою, яка встановлюється на рівні із поверхнею, виступає над нею або є потайною.
Забарвлення гільзи буває різним. Це дозволяє монтувати профнастил, який має полімерне покриття, виготовляти забори. Сердечник виробу набагато довший за гільзу. Зайва частина, яка виступає за межі елементів, які з'єднуються, під час монтажу прибирається за допомогою заклепочника. Зовнішній кінець сердечника заточений, внутрішня частина розширена й впирається в корпус. На тілі виробу може бути присутня виточка, по якій і здійснюють відрив.
Існують також різьбові заклепки. Вони мають внутрішню різьбу, забезпечують більш надійне з'єднання, яке підсилюється болтами відповідного розміру. Дозволяють скріплювати тонкостінні деталі, які мають товщину стінки до 0,3 мм.
В залежності від матеріалу бувають вироби:
-
сталеві. Забезпечують міцне кріплення. Для демонтажу потрібен серйозний інструмент;
-
з нержавіючої сталі. Використовуються для скріплення конструкцій, які перебувають в умовах підвищеної вологості. Також потребують спеціального інструменту;
-
з алюмінієвим тілом та сталевим стрижнем. Завдяки м'якості алюмінію, таке кріплення легко витягується. Його можна використовувати для скріплення м'яких матеріалів, не пошкоджуючи їх.
Переваги та вибір заклепок
Кріпильні елементи відрізняються своїми перевагами:
-
в деяких випадках вони здатні замінити зварне з'єднання. Це можливо, якщо є необхідність скріпити різнорідні матеріали або, якщо планується в подальшому демонтаж конструкції без пошкоджень;
-
демонтаж здійснюється дуже швидко. Для цього достатньо зрізати заклепки. При цьому цілісність поверхонь не порушиться, як у випадку зі зварним з'єднанням. Це зручно, якщо якийсь елемент ввійшов невдало і його необхідно швидко переклепати;
-
сам процес не є трудомістким. За короткий проміжок часу можна з'єднати багато елементів.
При виборі кріпильних деталей варто враховувати їх:
-
тип. Підбирають, враховуючи умови експлуатації. Якщо це вологе або агресивне середовище, варто звернути увагу на сталеві вироби з антикорозійним покриттям;
-
діаметр. Цей показник залежить від граничного навантаження на конструкцію;
-
довжину. Слід орієнтуватися на товщину матеріалів, які необхідно скріпити.
Широкий вибір металевих заклепок різних розмірів представлений в каталозі компанії Мегабуд. Менеджери допоможуть підібрати необхідний товар, визначити його кількість в залежності від потреб клієнта.
Для замовлення потрібно зв'язатися зі співробітниками магазину за телефоном. Замовник має змогу вибрати зручний спосіб оплати, доставка здійснюється ТК Нова пошта, Укрпошта, також є можливість забрати товар самостійно у магазині в м. Тульчин.