Показано від 1 до 24 з 24 (всього сторінок: 1)

Які функції виконують засоби індивідуального захисту

Для скорочення та відвернення загрози нещасного випадку на виробництві потрібно дотримуватись правил безпеки за допомогою індивідуальних засобів. ЗІЗ або індивідуальні засоби мають свої обов’язки, і використовуються при небезпечних й шкідливих умовах праці. До їх складу відносяться предмети та одяг, які мають відповідне функціональне призначення і відповідають виробничим вимогам. Індивідуальні засоби захисту поділяються на окремі групи. Вони призначені захищати всі частини тіла разом або окремо. Обов’язковість застосування даних методів знижують ризики здоров’я, та зменшують вплив шкідливих компонентів. Сучасні методи безпеки мають високий рівень безпеки. Їх різновиди мають декілька направлень, і поділяються на такі групи: спецодяг, спецвзуття, захист голови, дихальних органів, очей, слуху, рук, обличчя і шкіри. Також використовується окрема група додаткового спецобладнання, яка захищає людину при роботі на висоті. Система ЗІЗ включає стандартні інструменти, які здатні охороняти людський організм від хімічного та медичного отруєння, опромінення радіацією, зовнішніх негативних впливів та фізичного навантаження. Вони не допускають зараження, отруєння організму, і здатні вчасно відвести небезпеку.  

Індивідуальні засоби захисту та їх класифікації

Необхідність використання індивідуальних засобів виникає тоді, коли збільшується ризик безпеки життя. Це допомагає знизити ураження органів дихання, зору, слуху, частин тіла від непоправних ушкоджень різного типу. Дані засоби поділяються на відповідні категорії, які задовольняють потреби користувачів, згідно з умовами праці.

В перелік засобів захисту входять:

  • Захищеність очей. Окуляри відкритого та закритого типу, шоломи щитки й екрани. До їх вибору потрібно віднестись відповідально. Неправильно підібраний розмір, форма та рівень захисту, можуть спровокувати до зниження або втрати зору.

  • Вушні протишумові вкладки, звукозахисні шоломи й навушники, телефонні та електронні пристрої. Дані аксесуари допомагають зберегти слух за допомогою шумоізоляційних приладів.    

  • Засоби для голови та обличчя - каски, маски, респіратори. Вони мають бути гіпоалергенні та мати високий рівень захищеності від зовнішніх впливів та пошкоджень. 

  • Органи дихання мають бути захищені протигазами або респіраторами. Їх використання залежить від ефективності та безпечності робочих умов. 

  • Захист ніг та рук. Щоб не травмуватись або перестрахуватись, використовують рукавички та взуття відповідного рівня безпеки. 

  • Від ураження всього тіла захищають спецодяг, костюми, комбінезони, окремі верхня і нижня частина гардеробу. Засіб індивідуального захисту може виготовлятись з тканин та матеріалів різної якості.   

Всі інші захисні методи, такі як страхові стропи, троси, карабіни, затискачі, мотузки та інші предмети, являються допоміжним спортивним знаряддям. Їх відсутність утрудняє проводити пошуково-рятувальні операції.

Де купити засоби індивідуального захисту

Для ліквідації пожеж, стихійних лих, рятувальних операцій та впливу несприятливих умов праці, необхідно застосовувати методи індивідуального захисту. Така дія є обов’язковою, де небезпека перевищує загальні показники. Для придбання потрібного спорядження мають враховуватись всі відповідні умови для використання. Кожен вид захисного аксесуара має свої належні функції та складові. На сьогодні, найшвидший варіант безпечної покупки вважається система онлайн. В будівельному магазині МЕГАБУД можна замовити промислові засоби індивідуального захисту. Інтернет-магазин «Мega.vn.ua». має широкий асортимент продукції, яка дозволяє зробити вибір кожному покупцю за необхідним призначенням. Оплата за товар проводиться на карту Приватбанку, розрахунковий рахунок або післяплата на Новій пошті. Товар може доставлятись на поштову адресу покупця во всім регіонам України. Індивідуальне доставлення та кількість товару потрібно уточняти у консультанта за номерами телефонів на сторінці сайту.