Ковролін для кімнати – м’яке та довговічне покриття для підлоги
Ковролін – рулонне покриття для підлоги. Ворс робить його зовні схожим на килим, але на відміну від нього він не має чітко встановлених розмірів, а вимірюється у квадратних метрах. Також немає закінченого малюнку, зображення повторюється з певною періодичністю.
Серед експлуатаційних характеристик такого покриття для підлоги є:
-
високі показники збереження тепла та звукоізоляції;
-
стійкість до деформації під впливом ваги, наприклад, важких меблів;
-
різна ширина полотна рулонів дозволяє уникнути стиків та швів при укладанні матеріалу;
-
м’який та приємний на дотик верхній шар;
-
ворс стійкий до стирання та вигоряння кольору.
Ковролін на підлогу – різні матеріали для різних приміщень
Ціна ковроліну залежить від матеріалів, використаних для основи та ворсу. Виробники працюють з натуральними і штучними тканинами, від складу залежать обмеження під час експлуатації та правила догляду за покриттям.
В якості основи покриття використовують:
-
Текстиль. Натуральна сировина, яка не передбачає вологе прибирання, лише суху чистку.
-
Джут з природних чи синтетичних волокон. Природний матеріал чутливий до вологи, швидко зношується. Синтетичні волокна повторюють малюнок плетіння натурального джуту, краще за нього витримують вологу, міцніші до зносу.
-
Повсть. Затримує звук та зберігає тепло, обробка водовідштовхуючими засобами на виробництві дозволяє проводити вологе прибирання.
-
Гума. Висока міцність, нечутливість до вологи та зношування дозволяє купити ковролін з такою основою для приміщень високої прохідності.
-
Латекс. Спінена синтетична основа, по характеристикам схожа з гумою, але має меншу вагу.
Матеріали для ворсу мають природне та штучне походження. Ціна ковроліна з натуральним ворсом залежить від конкретного матеріалу, це може бути шовк, вовна, льон, бавовна. Покриття екологічне та міцне, проте вимагає правильного догляду, сухої чистки, може вбирати запахи. Для синтетичних волокон використовують акрил, нейлон, поліаміди, поліпропілен. Волокна відштовхують бруд, швидко сохнуть, не деформуються в ході експлуатації.
На вибір покриття для підлоги впливає технологія виготовлення ковролину:
-
ткана;
-
тафтингова;
-
голкопробивна;
-
флокування.
В тканому покриті ворс вшивається в основу ткацьким верстатом. Надійне з’єднання робить виріб стійким до механічних навантажень. Такий тип покриття підходить для готелів, прийомних, робочих кабінетів та інших приміщень з високою прохідністю.
При тафтонговому методі використовують первинну та вторинну основу. Первинна основа прошивається допоміжною ниткою, з вторинною вони з’єднуються спеціальним клеєм. На тафтинговий ковролин ціни лояльні, технологія забезпечує широкий вибір дизайнерських рішень. Зносостійкість невисока, покриття застосовують в спальнях та жилих кімнатах.
При голкопробивному методі ворс формується вбиванням ниток в основу. Готовий виріб має високу стійкість до зносу, його використовують в житлових та громадських приміщеннях.
Флокування застосовують для закріплення ворсу на спіненій основі. При виробництві на ворс подається позитивний заряд, а на основу негативний. Електромагнітне поле. Тиск та температура вплавляють ворсини до основи. Метод дозволяє отримати щільну поверхню, яка не чутлива до вологи та механічних навантажень.
Купити ковролин – що розкаже маркування
Щоб купити кавролін в «МЕГАБУД» скористайтесь зручною навігацією сайту. Детальні характеристики товару приведені в описі. Зорієнтуватися допоможе маркування, нанесене виробником. Цифри на маркуванні говорять про призначення та стійкість покриття: 2 позначають побутовий, 3 – комерційний. Друга цифра, від 1 до 3, маркує низьку, середню чи високу стійкість до стирання. Довжина ворсу складає від 2 до 40 мм, чим вона вище, тим краще покриття приглушує. Щільність плетіння вказується в граммах на квадратний метр, високий показник засвідчує стійкість до механічних пошкоджень.
Для оформлення покупки передбачена функція швидкого замовлення та дзвінка менеджера, який допоможе правильно розрахувати необхідні розміри, вибрати зручну доставку та спосіб оплати.