При проведенні ремонту виникає необхідність використання герметиків. Такий матеріал заповнює тріщини та порожнечі, підвищуючи герметизацію. Завдяки його застосуванню створюється захисний шар, який перешкоджає потраплянню вологи. Зручна форма випуску дозволяє рівномірно наносити герметизуючу массу, полегшує її зберігання.
Функції і вимоги до герметиків
Основні функції матеріалу – заповнення отворів та швів, утворених під час експлуатації споруди, ізоляція поверхонь від негативного впливу води та повітря. Герметик повинен відповідати певним вимогам.
В першу чергу, це еластичність, здатність розтягуватися без розривів та повертатися до попередньої форми. Матеріал повинен забезпечувати надійне зчеплення з бетоном, склом, деревом, металом, легко наноситися та швидко застигати, не стікаючи з вертикальної поверхні. Також важлива його довговічність, стійкість до коливань температури та сонячного випромінювання. Якісна продукція зберігає свої властивості до 20 років.
Види герметиків в залежності від призначення
Існують матеріали:
-
для зовнішніх робіт. Відрізняються підвищеною стійкістю до вологи, перепадів температури, ультрафіолетового випромінювання. Використовуються для заповнення стиків і швів у фундаменті, фасаді, покрівлі споруди. Необхідні при монтажі вхідних дверей та вікон з металопластика;
-
для внутрішніх робіт. Екологічні, мають протигрибкові властивості, можуть піддаватися фарбуванню. З їх допомогою здійснюють ремонт підлоги, стін, стелі, монтують плінтуса, ремонтують меблі, герметизують сантехніку;
-
універсальні герметики. Підходять для внутрішніх та зовнішніх робіт, герметизації багатьох виробів, стійкі до погодних умов. Створюють водостійке, еластичне з'єднання зі:
-
склом;
-
керамікою;
-
будівельними матеріалами.
-
Класифікація в залежності від складу герметика
Засоби виготовляються з комплексу полімерів. В залежності від цього вони бувають:
-
акриловими. Легкі у застосуванні, коштують недорого. Герметизують малорухомі чи нерухомі конструкції. Використовуються для обробки швів, заповнення порожнеч, щілин;
-
поліуретановими. Призначені для склеювання металу, дерева, пластика. Не бояться впливу вологи. Після нанесення на поверхню швидко застигають;
-
силіконовими. В будівництві використовуються найчастіше. Заповнюючи порожнечі, матеріал зміцнюється, збегіраючи при цьому еластичність. Силікони можуть використовуватись як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт але без лакового чи фарбового покриття. Різновидом є санітарні матеріали, призначені для використання в умовах підвищеної вологості (герметизація сантехніки, кухонних раковин, систем водопостачання), завдяки стійкості до грибка, цвілі. Не бояться миючих засобів, перепадів температури, сонячного проміння;
-
бітумними. Призначені для герметизації покрівлі, трубопроводів, фундаменту. Не бояться низьких температур, добре поєднуються з деревом, металом, пластиком, бетоном. Під впливом високих температур можуть розмякшуватися.
Як вибрати герметик
Перед покупкою необхідно ознайомитися зі складом, рекомендаціями по нанесенню. Без дотримання технології використання, навіть якісний герметик не забезпечить ефективної герметизації. Для надійного зчеплення поверхню необхідно попередньо очистити та знежирити.
Важливо визначитися, для якого типу поверхні купується засіб. Акрилові різновиди рекомендується вибирати, якщо потрібно герметизувати стаціонарні шви. Для роботи з рухливими стиками потрібні більш еластичні матеріали. Варто звернути увагу й на колір. Найчастіше засоби бувають білими чи прозорими, але існують також кольорові варіанти.
На сайті магазину Мегабуд представлений широкий вибір герметиків. Ціна відрізняється в залежності від виробника, типу і складу товару, характеристик. При оформленні замовлення можна отримати консультацію менеджера, який допоможе визначитися з кількістю матеріалу в залежності від цілей.