Змішувач – практична та естетична сторона сантехніки
Безпека та зручність користування водогоном залежить не лише від встановлених труб, але від вибору кранів та змішувачів. Саме ці сантехнічні прилади відповідають за подачу води користувачу, регулювання її тиску та температури. Купити змішувач можна на будь-якому етапі ремонту, але визначити конструкцію та технологію встановлення краще завчасно, саме вони впливають на особливості підведення труб до раковини чи ванної.
Практична функція змішувача полягає в з'єднанні холодної та гарячої води у самому приладі, щоб до споживача вона надходила необхідної температури. Не позбавлений цей сантехнічний прилад естетичного боку, він дозволяє досягти закінченого, цілісного вигляду кухні чи ванній кімнаті.
Які змішувачі купити – орієнтуємось на призначення
Універсальних змішувачів не існує, прилад обирається в залежності від місця встановлення та призначення:
-
кухонні;
-
для умивальників;
-
ванно-душові;
-
для душу.
Призначення впливає на геометричні особливості конструкції змішувача. Прилади для кухні розраховані на горизонтальне кріплення, мають високий та довгий вилив, щоб забезпечити встановлення в раковину габаритного посуду. Для зручності використання виливи в таких кранах поворотні.
Якщо необхідно змішувач купити для умивальника, обирати можна між вертикальним кріпленням, кран буде монтуватися до стіни, чи горизонтальним, кран монтується на стільницю раковини. Висота та довжина виливу залежить від розмірів раковини, при будь-яких кутах повороту він не має виходити за її межі.
Ванно-душові дозволяють наповнити ванну, також прийняти душ завдяки клапану для перемикання потоку води. Довгий вилив дозволяє одночасне використання для ванни та умивальника, при використанні різних кранів короткий вилив вимагає менше місця. Лійка душу кріпиться на гнучкий шланг.
Змішувач для душу не має виливу, вода одразу подається на лійку, закріплену на гнучкому або жорсткому шлангу.
Змішувачі: ціна, конструкція, матеріали. Враховуємо нюанси
Конструкція змішувача впливає на легкість його використання та зовнішній вигляд:
-
вентильні дозволяють окремо регулювати холодну та гарячу воду, змінюючи тиск та температуру;
-
конструкція одноважільних змішувачів розрахована на керування температурою та потоком води одним важелем. Змішується в двох площинах, один напрям відповідає за температуру, інший – за тиск;
-
в термостатичних змішувачах окремо регулюється тиск та температура, вона виставляється попередньо, співвідношення гарячої та холодної води коригується автоматично;
-
сенсорні змішувачі починають подачу води при наближенні рук до крану та зупиняють її з віддаленням. Конструкція дозволяє підтримувати гігієну та заощаджувати воду.
На змішувач ціна залежить від матеріалу. Сімулінк, сплав кремнію та алюмінію, легкий, але має невисоку міцність. Інші характеристики у нержавіючої сталі – вони довговічні, хоча важкі. Проміжний варіант - латунь. Високий вміст міді та додаткових домішок робить латунь стійкою до корозії. Крани з сімулінку та латуні мають хромоване зовнішнє покриття, воно захищає від корозії.
Внутрішні деталі можуть бути з різних матеріалів. Довше прослужить керамічне начиння, воно чутливе лише до грубих механічних домішок, прибрати їх допоможе фільтр.
Зменшити витрати води допомагає вбудований аератор. Встановлюється він в сопло виливу, при проходженні води змішує її з повітрям, зменшуючи витрати при збереженні значного тиску.
Змішувачі: ціни, вибір, умови покупки
В каталозі «МЕГАБУДУ» змішувачі розділені за призначенням, це спрощує пошук потрібної моделі. Представлені фото та креслення, що показують геометричні параметри кожної моделі, матеріали, особливостей монтажу та експлуатації.
При оформлені замовлення менеджер дасть відповідь на додаткові питання, допоможе обрати зручний спосіб оплати та доставки.