Фреза для отворів великих і малих
Без свердлильних робіт не обійтися ні в домашньому господарюванні, ні в промислових масштабах. Впродовж довгого часу отвори вирізали за допомогою спіральних свердел.
Але на початку 70-х років XX сторіччя з’являються корончаті свердла, які зовсім не викликають інтересу у великих виробників свердлильної техніки, але дуже подобаються слюсарям та майстрам, що збирають металоконструкції. Всі, кому пощастило в той час спробувати працювати фрезою, відзначали що робота безпечна, швидка та зручна.
Не маючи іншого вибору, той же винахідник коронок береться за удосконалення свердлильного станка. Він робить його значно легшим і адаптує його конструкцію для роботи саме з корончатими свердлами. Популярність до такого станка і фрези до нього, приходить дуже швидко.
Фреза коронка – характерні особливості
Корончате свердло або фреза – це обертовий різальний інструмент у вигляді чашки, по зовнішньому контуру якої розташовані ріжучі зубці. Призначений він для вирізання нових наскрізних отворів або збільшення наявних отворів у твердих матеріалах.
Конструкція фрези:
-
Хвостовик, за допомогою якого свердло фіксується в патроні свердлувальної машини;
-
Робоча частина, основна характеристика якої - довжина. Чим довша частина, тим товстіший матеріал може просвердлити коронка;
-
Різальний край;
-
Штифт або пілот. Вставляється всередину корончатого свердла та виконує наступні функції: центрує та утримує свердло у правильній позиції, забезпечує подачу охолоджувальної рідини в місця свердління, виштовхує відпрацьовані матеріали, які збираються всередині свердла під час роботи.
Працююча фреза, висвердлює матеріал лише по контуру, тим самим зменшуючи площу контакту з металом та силу тертя.
Фрези виготовляють із:
-
Швидкорізальної сталі. Ними вирізають нержавійку, алюміній, чавун. Їх можна заточувати декілька разів;
-
Сталі із твердосплавними напайками. Використовують для вирізання складних металів. Їх повторно не заточують, але при правильному використанні, ресурс таких виробів в рази вищий ніж у швидкорізальних;
-
Інструментальної сталі, різальний край якої покритий порошком із технічних алмазів. Побідними фрезами свердлять керамограніт, камінь, скло, кахельну плитку. Отвори мають рівні та гладкі краї.
Фрези коронки можна використовувати з ручним дрилями, магнітними свердлами та стаціонарними свердлильними станками.
Зручні фрези на відміну від спірального свердла мають безперечні переваги:
-
Економія часу та енергії. Роблячи отвори, фреза відрізає метал лише по контуру, що значно зменшує час роботи. Крім того, корончатим свердлом можна зробити отвір потрібного діаметру, без попереднього розсвердлювання;
-
Чистота поверхні свердління та робочого місця;
-
Мала вага свердла;
-
Простота в роботі. Однаково легко робити отвори на рівній та нахиленій поверхні;
-
Висока зносостійкість;
-
Можливість повторного заточення свердел зі швидкорізальної сталі;
-
Охолодження робочої поверхні свердління.
Є лише один випадок, коли корончате свердло поступається спіральному: фрезою не можливо зробити глухий отвір.
Купити фрези в магазині МЕГАБУД
МЕГАБУД – великий магазин будматеріалів та інструментів українських та закордонних виробників
Наші переваги:
-
Великий каталог якісних матеріалів, інструментів та інвентарю для всіх видів зовнішніх та внутрішніх господарських робіт;
-
Низькі ціни та система накопичення балів, які можна витратити на наступні покупки;
-
Зручна система пошуку товарів на сайті;
-
Офіційне представництво німецької компанії STIHL в Україні. Продаємо лише фірмовий товар з гарантією від виробника;
-
Можливість телефонної консультації з приводу наявності та особливостей товару;
-
Наші реальні магазини працюють у місті Тульчин.
Ми пропонуємо зручні умови придбання та доставки замовлення. В місті Тульчин товар можна забрати самостійно. В інші міста України – відправимо товар поштовою службою в день оплати замовлення.
Різні фрези для різних матеріалів
Сьогодні купити фрезу – легко. Головне зробити правильний вибір. Орієнтуйтеся на матеріал в якому має бути отвір, його товщину, та необхідний діаметр отвору. На жаль, не існує одного єдиного свердла для всіх матеріалів. Адже різні матеріали – це різна щільність, опір, температура нагрівання, текстура. Тому краще зібрати власний домашній набір з корончатими свердлами, який завжди буде під рукою.